بلاگ

آسان ورزش اولین پیام رسان تخصصی ورزشی در ایران


نوشته شده توسط مدیر
22 مرداد 1397, 17:33

کاربران همیشگی آسان ورزش با مقررات این سامانه آشنایی دارند و می‌دانند که قوانین برای راحتی و امنیت آنها در خدمات درگاه ارتباطی و سایر سرویس ها در نظر گرفته شده است. با مطالعه و رعایت «قوانین و شرایط آسان ورزش» می‌توانید گام موثری در جهت حفظ کیفیت استفاده از سرویس های آسان ورزش بردارید. در ادامه برخی از قوانین مهم آسان ورزش را به اطلاع می رسانیم.

1) درخواست و استفاده از آسان ورزش برای دیگران

اگر به هر دلیلی می‌خواهید با حساب کاربری شخصی خودتان برای دیگران از سرویس های آسان ورزش استفاده نمایید باید بدانید که استفاده از خدمات سامانه آسان ورزش نیازمند ساخت حساب کاربری است. لذا مسئولیت رفتار کاربرانی که شما از حساب کاربری خود برای او استفاده می کنید همواره و در حین و پس از استفاده از سامانه متوجه شماست. آسان ورزش امکان پیگیری هویت افرادی که با حساب دیگران درخواست خود را ثبت کردند ندارد و در صورت بروز هرگونه مشکلی به فردی که حساب کاربری به نام او می باشد مراجعه خواهد شد.

2) استفاده از آسان ورزش برای افراد کمتر از ۱۸ سال

ممکن است برخی والدین با حساب کاربری شخصی خودشان برای فرزندانشان از آسان ورزش استفاده نمایند. در نظر داشته باشید که استفاده از آسان ورزش برای اشخاص کمتر از ۱۸ سال مجاز نیست. بر اساس قوانین آسان ورزش، تنها اشخاصی که بیشتر از ۱۸ سال دارند می‌توانند اقدام به ساخت حساب کاربری در این سامانه نمایند.

آسان ورزش
3) ارائه خدمات توسط مربی، کارشناس و یا متخصص ورزشی به کاربران ورزشکار

آسان ورزش فقط ابزاری برای ایجاد ارتباط میان شما و درگاه ارتباطی برای گفت و گو های شما خواهد بود. در عین حال آسان ورزش همواره تلاش خود را برای احراز صلاحیت متخصصان ورزشی حاضر در سامانه به کار خواهد گرفت اما لازم است به چند نکته توجه کنید. آسان ورزش بر روی ارتباط های فعلی و بعدی شما نظارت نداشته و شما باید تمامی جوانب ایمنی را خودتان رعایت نماید. همچنین در صورتی که با مربی یا کارشناس ورزشی عضو سامانه در خارج از آسان ورزش ارتباط برقرار نمایید مسئولیت کامل آن با شخص خودتان است و شما به عنوان دو شخصیت حقیقی یا حقوقی مجزا از سامانه آسان ورزش با یکدیگر ارتباط خواهید داشت.

4) پرداخت هزینه خدمات

به خاطر داشته باشید که در آسان ورزش هیچ گونه نقل و انتقالی وجهی میان کاربران صورت نخواهد پذیرفت و آسان ورزش در خصوص پرداخت های میان شما کاربران دخالت و مسئولیتی نخواهد داشت.

کاربران ارائه دهنده خدمات/مربی/کارشناس ورزشی میتوانند اقدام به تهیه و ارسال صورت حساب به کاربران در آسان ورزش نمایند اما پرداخت این صورت حساب در آسان ورزش صورت نخواهد گرفت و خود کاربران به عنوان شخصیت های جدا از آسان ورزش می توانند در این خصوص اقدام نمایند و مسئولیت آن نیز بعهده خودشان است. ارسال صورت حساب به صورت فوق صرفاً جهت آگاهی از میزان هزینه های خدمات ارائه شده یا قابل ارائه توسط کاربر مربی به کاربر ورزشکار خواهد بود.

بدین ترتیب اگر مربی و کارشناس ورزشی از شما درخواست وجه نمود، از او بخواهید در مراکز معتبر ورزشی فعالیت های ورزشی را به شما آموزش داده و این حق الزحمه را طبق شرایط یا تعرفه های آن مرکز یا باشگاه پرداخت نمایید و در صورتی که می خواهید از خدمات غیر حضوری وی مانند مشاوره و ... استفاده نمایید حتما قبلاً با او توافق کتبی امضاء نموده و هزینه ها را مطابق توافق پرداخت به او پرداخت و رسید پرداخت را دریافت نمایید.

5) عدم تطابق اطلاعات کاربران

در صورتی که چهره/نام/ اطلاعات هویتی کاربر مربی آسان ورزش با عکس/اطلاعات هویتی او در سامانه مطابقت نداشته باشد از استفاده از خدمات وی اکیداً خودداری کنید و لطفاً و بلافاصله به پشتیبانی سامانه آسان ورزش گزارش نمایید.

6) راهنمای ایمنی ارائه خدمات ورزشی به شما

اگر با مربی یا کارشناس ورزشی طبق توافق جداگانه خود به تفاهم ارائه خدمات غیر حضوری یا حضوری رسیده و خواستار ارائه خدمات ورزشی مجازی یا فیزیکی بودید به موارد ذیل توجه فرمایید:

 • توجه نمایید هر گونه خدمات/معامله بین کاربران ورزشکار و کاربران مربی و کارشناس ورزشی، تحت نظارت آسان ورزش نبوده و آسان ورزش هیچ‌گونه منفعت و یا مسئولیتی در قبال خدمات/معامله شما ندارد.
 • صرفاً در مراکز معتبر ورزشی و باشگاه های دارای مجوز سطح شهر اقدام به ورزش و اخذ خدمات نمایید.
 • از کسانی بخواهید مربی شما باشند که امکان ملاقات حضوری با آن ها پیش از انجام معامله وجود داشته باشد.
 • هرگز پیش از دریافت کالا/خدمات هزینه‌ای پرداخت نکنید.
 • تمامی کاربران اعم از کاربران ورزشکار و کاربران مربی/کارشناس ورزشی توجه نمایند اگر کاربری اطلاعات شخصی یا اطلاعات حساب بانکی خود را ارائه کرد،‌ دلیل کافی برای اعتماد شما به ایشان نیست، ممکن است اطلاعات شخص دیگری مورد سوء‌استفاده قرار گرفته باشد.
 • در صورت امکان پس از خرید کالا یا خدمات رسید کتبی معتبر از مربی یا باشگاه محل فعالیت وی دریافت کنید.
7) بیشتر احتیاط کنید وقتی ...
 • قیمت و شرایط ارائه شده بیش از حد متعارف به نظر می‌رسد.
 • کاربری که بی دلیل و به طرزی مشکوک اطلاعات حساب بانکی شما را می‌پرسد به او اطمینان نکنید.
 • از مربیان خود بخواهید که در صورت نیاز به تمرین های حضوری، آموزش شما را در مراکز معتبر ورزشی انجام داده و به هیچ وجه خارج از مراکز معتبر ورزشی ثبت نام ننموده و از خدمات ورزشی غیر از این مراکز و باشگاه های معتبر استفاده ننمایید.
 • هرگز پیش از دریافت کالا/خدمات هزینه‌ای پرداخت نکنید.
 • تمامی کاربران اعم از کاربران ورزشکار و کاربران مربی/کارشناس ورزشی توجه نمایند اگر کاربری اطلاعات شخصی یا اطلاعات حساب بانکی خود را ارائه کرد،‌ دلیل کافی برای اعتماد شما به ایشان نیست، ممکن است اطلاعات شخص دیگری مورد سوء‌استفاده قرار گرفته باشد.
 • در صورت امکان پس از خرید کالا یا خدمات رسید کتبی معتبر از مربی یا باشگاه محل فعالیت وی دریافت کنید.
8) سایر نکات
 • در صورت ایجاد مزاحمت برای شما، می‌توانید با مراجعه به سایت پلیس فتا،‌ از اطلاعات تماس پلیس فتای محل سکونت خود آگاه شده و موضوع را از آن طریق پیگیری کنید.
 • تمامی کاربران ملزم به رعایت شئونات اسلامی بوده و ملزم به رعایت قوانین کشور مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایرانی می باشند.

در صورت مشاهده هرگونه تخلفی، با ثبت گزارش در بخش پشتیبانی می‌توانید به بهبود کیفیت سرویس های آسان ورزش کمک کنید.