شرایط استفاده از آسان ورزش

آسان ورزش سامانه هوشمند پیام رسان تخصصی ورزشی


قوانین و شرایط استفاده از آسان ورزش

متن پیش رو توضیحی درباره شرایط استفاده از سامانه، برنامه و وب سایت آسان ورزش به آدرس www.asanvarzesh.com و تمام خدمات و سرویس‌های ارائه شده از طریق آن است. استفاده شما از این سامانه تابع شرایط آمده در این سند بوده، و ضوابطی که در ادامه می‌آید، بر تعاملات بین دو طرف (آسان ورزش و کلیه کابران) حاکم می‌باشد.

استفاده از خدمات ما، به این معنی است که با این شرایط موافقت کرده اید. لطفا برای آشنایی با شرایط استفاده از آسان ورزش این سند را مطالعه کنید و چنانچه سوالی برایتان پیش آمد خوشحال می شویم با ما تماس بگیرید.

ماده ۱ - تعاریف و اصطلاحات

اصطلاحاتی که در این قوانین و مقررات به کار رفته است، صرف نظر از اینکه ممکن است در خارج از این چارچوب دارای معانی دیگری باشد، صرفاً دارای معانی مشروح زیر خواهد بود :

 • ۱-۱- شرکت : شرکت نویان اقلیم هوشمند پاسارگاد (مسئولیت محدود) که نسبت به ارائه وب سرویس سامانه آسان ورزش اقدام می‌کند.
 • ۱-۲- آسان ورزش : نام هرگونه خدمات نرم‌ افزاری و مبتنی بر فناوری اطلاعات که توسط شرکت به منظور ارتباط بین کارشناسان/ متخصصان/ مراکز/ مربیان ورزشی و ورزشکاران در جهت ارائه خدمات ورزشی در فضای مجازی طراحی شده است یا اینکه طراحی و در اختیار کاربر قرارخواهد گرفت.
 • ۱-۳- اپلیکیشن ، وب سایت و سامانه : نرم افزاری است که مالکیت انحصاری آن متعلق به شرکت بوده و به منظور استفاده از خدمات آسان ورزش، حق استفادۀ موقت از آن، برابر شرایط قراردادی و سند حاضر به کلیه کاربران اعطا می‌گردد.
 • ۱-۴- کاربر : شخصی حقیقی یا حقوقی (اعم از باشگاه ها ، فدراسیون ها ، کنفدراسیون ها، کارشناسان و مربیان ورزشی و ورزشکاران ، صاحبان اماکن ورزشی ، فروشندگان لوازم ورزشی ، کارشناسان ورزشکاران ، باشگاه ها و مراکز ورزشی و یا حتی افراد غیر ورزشکار و عموم مردم) که از طریق اینترنت به اپلیکیشن یا وب سایت متصل و از خدمات نرم افزاری آسان ورزش بهره مند می‌شود.
  • ۱-۴-۱- کاربران ورزشکار - گروه اول : شخص حقیقی یا حقوقی است که بصورت حرفه ای یا نیمه حرفه ای یا عادی به ورزشی مشغول باشد و به منظور دریافت خدمات ورزشی در وب سایت یا اپلیکیشن آسان ورزش ثبت‌ نام کرده‌اند.
  • ۱-۴-۲- کاربران ارائه دهنده خدمات، مربی/متخصص ورزشی/کارشناس ورزشی - گروه دوم : شخص حقیقی یا حقوقی است که به منظور دریافت حساب کاربری (دفترکار مجازی یا واقعی) و به منظور ارتباط با ورزشکاران و سایرین، جهت ارتباط و ارائه خدمات ورزشی به متقاضیان، در وب سایت یا اپلیکیشن آسان ورزش ثبت ‌نام کرده ‌است. در متن حاضر به صورت خلاصه تحت عنوان کاربر مربی نیز نامیده می شود.
   این دسته از کاربران نظیر اساتید ورزشی و تربیت بدنی، متخصصان ورزشی، کارشناسان و مربیان ورزشی و تربیت بدنی دارای تحصیلات یا مدارک معتبر می باشد که به صورت از راه دور می توانند در آسان ورزش و در بخش مربوطه ثبت نام نمایند.
  • ۱-۴-۳- کاربران نهادی : هر شخص حقیقی و حقوقی (نظیر باشگاه ها، فدراسیون ها، کنفدراسیون ها، فروشندگان لوازم ورزشی، کارشناسان ورزشکاران و باشگاه ها و مراکز ورزشی) که به منظور دریافت یا ارائه خدمات ورزشی، در وب سایت یا اپلیکیشن آسان ورزش ثبت نام کرده اند.
  • ۱-۴-۴- کاربران عادی – زیر مجموعه گروه اول : شخصی حقیقی یا حقوقی که بدون اینکه بصورت حرفه ای یا نیمه حرفه ای به ورزشی مشغول باشد و به منظور دریافت خدمات ورزشی در وب سایت یا اپلیکیشن آسان ورزش ثبت نام کرده اند. این دسته از کاربران نیز زیر مجموعه دیگری از گروه اول کاربران محسوب می شوند.
 • ۱-۵- حساب کاربری : حسابی است که اشخاص برای دریافت هرگونه خدمات آسان ورزش در وب سایت یا اپلیکیشن آسان ورزش، با رعایت مقررات شرکت و قوانین جاری کشور ایجاد کرده‌اند.
 • ۱-۶- دفتر کار آنلاین/ حساب مجازی/ حساب کاربری : حسابی است که اشخاص مربوط به دسته کاربران گروه دوم (بند ۲-۴-۱) و کاربران نهادی (بند ۳-۴-۱) برای ارائه هرگونه خدمات خود به متقاضایان مورد نظر در وب سایت یا اپلیکیشن آسان ورزش، با رعایت مقررات شرکت و قوانین جاری کشور ایجاد کرده‌اند.
 • ۱-۷- اطلاعات کاربری : آن دسته از اطلاعاتی که با قید الزامی بودن جهت استفاده از سامانه، آن هم به صورت مستقیم از سوی کاربران در اختیار آسان ورزش قرار داده می شود و همچنین اطلاعات مربوط به مجوز فعالیت ورزشی مربیان، انواع درخواست های ورزشکاران و سایر اطلاعاتی که به صورت خودکار و در نتیجه استفاده و بهره برداری از خدمات آسان ورزش در اختیار شرکت قرار می گیرد و حق نحوه استفاده از این اطلاعات در اختیار و بنا به نیاز و تشخیص شرکت خواهد بود.
 • ۱-۸- قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران : عبارت است از آن دسته از مقررات قانون اساسی و قوانین جزائی و مدنی حاکم، آئین نامه های اجرایی، بخشنامه ها، دستورالعمل ها و کلیه ضوابط قانونی که مرتبط با موضوع فعالیت و حاکم بر انجام موضوع قرارداد باشد.

ماده ۲- حساب کاربری

 • ۲-۱- کاربران می پذیرند که با هر بار ثبت نام در آسان ورزش و همچنین با هر بار استفاده از خدمات آسان ورزش، شرایط استفاده و قوانین و مقررات جاری آسان ورزش را به صورت کامل مطالعه کرده و تصدیق می نمایند که با اطلاع کامل از شرایط و معانی لغات و اصطلاحات به کار رفته در آن، وارد سیستم و سامانه آسان ورزش شده اند. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییرکند. بنابراین استفادۀ مستمرکاربران از وب سایت و اپلیکیشن نیز به معنی پذیرش هرگونه تغییر در شرایط استفاده و قوانین و مقررات آن است.
 • ۲-۲- به منظور استفاده از خدمات آسان ورزش هر کاربر (اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی) ملزم به ساخت یک حساب کاربری در وب سایت یا اپلیکیشن می باشد. توجه نمایید که تنها اشخاصی که بیش از ۱۸ سال سن و واجد اهلیت قانونی باشند می توانند اقدام به ساختن حساب کاربری در آسان ورزش نمایند. در چنین وضعیتی کاربر مذکور می بایست ابتدا از طریق وارد نمودن اطلاعات ضروری اعم از نام، نام خانوادگی و شماره تلفن همراه خود اقدام به ثبت نام نموده و پس از آن می تواند جهت تکمیل اطلاعات خود کدملی و آدرس پست الکترونیکی و عنداللزوم آدرس پستی و شماره تلفن ثابت خود را در وب سایت یا اپلیکیشن آسان ورزش ثبت کند.
 • ۲-۳- کاربران درهنگام افتتاح حساب کاربری می پذیرند که اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و به‌ روز در وب سایت یا اپلیکیشن وارد می نمایند و کاربر، شخصاً مسئول درج اطلاعات نادرست خواهد بود. در صورت ثبوت خلاف، شرکت مجاز به پیگیری قضایی و قانونی نزد مراجع ذیصلاح (اعم از اداری، انتظامی و قضایی) می باشد.
 • ۲-۴- کاربران متعهد می‌گردند که با توجه به طبقه بندی موجود در ماده یک، با ایمیل یا شماره تلفن همراه متعلق به خود نسبت به ثبت نام در وب سایت یا اپلیکیشن آسان ورزش اقدام نمایند. در غیر این صورت در برابر شخص یا اشخاص ذینفع (صاحب تلفن همراه یا ایمیل) مسئولیت تام و مطلق داشته و به شرکت این حق بدون بازگشت، و بلا قید و شرط را می دهد که به محض آگاهی از این موضوع، نسبت به لغو عضویت کاربر مذکور اقدام خواهد نماید.
 • ۲-۵- هر کاربر اعم از شخص حقیقی یا حقوقی با توجه به مدارک هویت ارائه شده فقط می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان کاربر عادی ،کاربر کارشناس یا کاربر مربی یا کاربر ورزشکار بنا به مورد در وب سایت یا اپلیکیشن آسان ورزش داشته باشد. در صورتی که شرکت اطلاع یابد که به نام یک شخص اعم از حقیقی و یا حقوقی حساب‌های کاربری متعدد وجود دارد، شرکت مجاز خواهد بود نسبت به قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب های کاربری مذکور اقدام نماید.
 • ۲-۶- مسئولیت کلیه فعالیت هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص حقیقی و یا حقوقی در وب سایت یا اپلیکیشن یا سایر خدمات مربوط به آسان ورزش انجام می‌شود به عهدۀ کاربران حسب مورد است. بنابراین مسئولیت هر گونه استفاده و فعالیت (اعم از ارائه یا دریافت خدمات) صرفاً به عهده و متوجه خود کاربر اعم از کاربران گروه اول و دوم و سایر طبقه بندی موجود در ماده یک می باشد.
 • ۲-۷- مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهدۀ کاربران است. در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر مذکور موظف است در اسرع وقت موضوع را بطور کتبی و با قید فوریت به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که شرکت از مفقود یا سرقت شدن اطلاعات حساب کاربری بطورکتبی مطلع نشده باشد، کماکان مسئولیت کلیه فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهدۀ وی خواهد بود.
 • ۲-۸- کاربران مجاز نیستند به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهند یا حساب خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کنند. در مورد کاربر شخص حقوقی نیز، مسئولیت های قانونی بهره برداری از خدمات آسان ورزش متوجه مدیران مجموعه های مذکور خواهد بود.
 • ۲-۹- در پاره ای از موارد ممکن است از کاربر کارشناس یا کاربر مربی و کاربر ورزشکار و عندالزوم سایر کاربرها، به منظور استفاده از خدمات شرکت، درخواست احراز هویت شود، در چنین شرایطی اگر کاربر مورد نظر اطلاعات کافی را در اختیار شرکت قرار ندهد، با این عمل خود، به شرکت اختیار بلا قید و شرط می دهد که بطور یکجانبه حساب کاربری وی را مسدود نموده و از ارائۀ هرگونه خدمات به کاربر خودداری کن. این مورد برای کاربرانی که اشراک دوره ای تهیه نموده اند نیز صدق می نماید.
 • ۲-۱۰- ممکن است حسب مورد و به صلاحدید و تشخیص شرکت، از کاربران (کلیه کاربران ماده یک) درخواست اطلاعات تکمیلی، ارائه مدارک و یا اصلاح اطلاعات موجود گردد. در این صورت کاربر متعهد است در ظرف مدت خواسته شده نسبت به ارائه اطلاعات تکمیلی و یا اصلاح اطلاعات درخواستی از سوی شرکت اقدام نماید. در غیر این صورت به شرکت اختیار بلا قید و شرط می دهد که بطور یکجانبه حساب کاربری وی را مسدود نموده و از ارائۀ خدمات به کاربر مذکور خودداری کند. این مورد برای کاربرانی که اشراک دوره ای تهیه نموده اند نیز صدق می نماید.

ماده ۳- استفاده از آسان ورزش

 • ۳-۱- با استفاده از خدمات آسان ورزش تمامی کاربران می پذیرند و موظف می باشند که از آسان ورزش برای انجام هیچ فعالیت خلاف شرع و یا فعالیت غیر‌قانونی (طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران) یا فعالیت مغایر با عرف جامعه استفاده نکنند.
 • ۳-۲- کاربران متعهد اند هیچ‌گاه از خدمات آسان ورزش به نحوی که به آسان ورزش یا شرکای آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکنند. در صورتی که کاربران نسبت به سوءاستفاده از امکانات فراهم شده در خدمات آسان ورزش در جهت منافع شخصی و یا آسیب اعم از مادی و یا معنوی به منافع شرکت اقدام نمایند، شرکت ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب کاربری، مجاز خواهد بود با مراجعه به مراجع قضایی و یا سایر مراجع ذیصلاح قانونی نسبت به مطالبه جبران خسارات وارده اقدام نماید.
 • ۳-۳- کاربران می پذیرند که شرکت ممکن است از ارسال پیامک، ایمیل و یا Push Notification به عنوان راه ارتباطی شرکت با وی استفاده کند. کاربران حق درخواست قطع این پیام ها را دارند ولی ممکن است در استفاده از خدمات با مشکل مواجه شوند و یا اطلاعات مقتضی به موقع به ایشان نرسد. در هر حال، مسئولیت ناشی از انصراف از دریافت این پیام ها به عهده آنان خواهد بود.
 • ۳-۴- شرکت ممکن است به طور کاملا اختیاری و داوطلبانه کد هایی به منظور هدیه به کاربران ارائه کند که با وارد کردن این کدها در نرم‌افزار، درصدی از هزینۀ اشتراک آسان ورزش کاسته شده یا درصدی از هزینۀ اخذ اشتراک پس از آن به کاربر برگردانده ‌شود. نحوۀ ارائه این خدمات و تعیین مهلت استفاده از آن ها، مطلقا منوط به تشخیص و صلاحدید شرکت بوده و در صورت قطع یا عدم تعلق کدهای مذکور، کاربران حق طرح هیچگونه ادعا و اعتراضی را در این خصوص نخواهند داشت و هرگونه اعتراض آتی را از خود سلب و ساقط می نمایند.
 • ۳-۵- کاربران می‌پذیرند که اجازۀ انتقال یا فروش هرگونه کدی را که در اختیار آنان قرار می گیرد، به اشخاص ثالث نداشته و همچنین کاربران مجاز نیستند این کد ها را به صورت عمومی منتشر کنند - حتی اگر شرکت این کدها را در فضاهای عمومی منتشر کرده باشد (به نحوی که در دسترس عموم است) - مگر اینکه شرکت رسماً و به صورت مکتوب این اجازه را به آنان داده باشد.
 • ۳-۶- مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه های مربوط به آن ها برای استفاده از خدمات آسان ورزش به عهدۀ کاربران است.
 • ۳-۷- کاربران با استفاده از خدمات آسان ورزش می پذیرند که در حین استفاده از آسان ورزش آن را وسیله‌ای برای تبلیغات و بازاریابی کالا و خدمات شخصی خود قرار ندهند و از هرگونه معرفی و عرضۀ محصولات و خدمات شخصی و یا متعلق به دیگران و نیز خدمات خارج از دستورالعمل های اجرایی آسان ورزش خودداری کنند.
 • ۳-۸- کاربران متعهد و ملزم به رعایت تمامی و کلیه قوانین شرعی اسلامی، و قواعد اخلاقی و اجتماعی و نیز مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشند.
 • ۳-۹- کاربران اعلام می‌دارند که متن مندرج در برگه حریم خصوصی آسان ورزش را به دقت مطالعه کرده و تمامی مفاد آن مورد قبول ایشان است.
 • ۳-۱۰- کاربران می‌پذیرند که آسان ورزش تنها خدمات نرم‌افزاری است که ارتباط بین مربیان/ کارشناسان/ متخصصان و ورزشکاران و سایر دست اندرکاران ورزش را جهت توافق بر انجام ارائه خدمات ورزشی فراهم می‌کند. در خدمات آسان ورزش کاربر کارشناس یا کاربر مربی مختار است یک درخواست کاربر ورزشکار را بپذیرد یا رد کند، همچنین کاربر ورزشکار مختار است پس از ارسال درخواست ورزشی خود، قبل از دریافت خدمات، درخواست خود را تایید یا رد نماید. به همین جهت هر توافقی که بین کارشناس و مربی از یک طرف با ورزشکار از طرف دیگر انجام صورت بگیرد به عنوان یک قرارداد لازم مستقل و رابطۀ قراردادی بین کارشناس یا مربی (حسب مورد) و ورزشکار در نظر گرفته می شود.
 • ۳-۱۱- خدمات آسان ورزش ممکن است با مشارکت خدمات شرکت‌های دیگری ارائه شود که شرکت و آسان ورزش کنترلی روی آنها نداشته باشد. در چنین شرایطی کاربران می‌پذیرند که استفاده از این خدمات، مقررات و قوانین استفاده مختص به خود را دارند و آسان ورزش مسئولیتی در خصوص قوانین و خدمات این شرکت‌ها نداشته و نخواهد داشت.
 • ۳-۱۲- از آنجایی که ممکن است از طریق حساب کاربری کاربران کارشناس یا ورزشکار، افراد دیگری غیر از کاربران اصلی از خدمات آسان ورزش استفاده نمایند، مسئولیت قانونی هر گونه خسارتی ناشی از این استفاده متوجه کاربران اصلی می باشد.

ماده ۴- مسئولیت آسان ورزش

 • ۴-۱- با عنایت به اینکه ارائه خدمات در آسان ورزش توسط کاربران مربوطه صورت می گیرد و آسان ورزش صرفاً ابزار ارتباطی و پیام رسان جهت ایجاد ارتباط میان کاربران برای ارائه این خدمات توسط خود ایشان بوده، مسئولیت خدمات ارائه شده اعم از خدمات ورزشی، مشاوره ای، آموزشی و غیره توسط کاربران گروه دوم (مربیان/ کارشناسان/ متخصصان وررزشی) به کاربران گروه اول (ورزشکاران عادی/نیمه حرفه ای/حرفه ای و کاربران عادی و نهادی)، صرفاً به عهده کاربر گروه دوم خواهد بود.
 • ۴-۲- با عنایت به بند ۴-۱ هر توافقی که بین کاربران صورت بگیرد به عنوان یک قرارداد لازم مستقل و رابطۀ قراردادی بین کارشناس یا مربی (حسب مورد) و ورزشکار در نظر گرفته می شود.
 • ۴-۳- شرکت با تمام امکانات خود از جمله سیستم پشتیبانی ۲۴ ساعته، واحد رسیدگی به شکایات و فرآیند میانجیگری تمامی تلاش خود را جهت رضایت کاربران، رفع اختلافات ایجاد شده در زمان ارائه و استفاده از خدمات آسان ورزش بین کاربران، و ایجاد صلح و سازش فی مابین آن ها انجام می دهد.
 • ۴-۴- شرکت با استفاده از نظارت های خود و انجام نظرسنجی از کاربران تلاش می‌کند تا خدمات نرم افزاری با کیفیت مطلوب را به کاربران ارائه دهد. همچنین شرکت تلاش خود را جهت فراهم نمودن امکان استفاده از خدمات نرم‌افزاری خود توسط دستگاه های کاربران محترم انجام می دهد اما تضمینی نسبت به اجرا شدن آن روی همۀ دستگاه ها یا همۀ شبکه های ارتباطی (اینترنت، شبکۀ تلفن‌ همراه و...) نداده و نخواهد داشت.
 • ۴-۵- سیاست نامه حریم شخصی کاربران آسان ورزش، که در این بخش قابل مشاهده است، رویکرد آسان ورزش را در این باره به صورت شفاف توضیح می‌دهد. این سیاست نامه بخشی از شرایط استفاده از سرویس های آسان ورزش را تشکیل می‌دهد. اطلاعات کاربران به شرح مندرج در ماده یک، نزد شرکت و شرکای تجاری آن نگه داری شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث (غیر از تصمیم مقام ذیصلاح قضایی) ممنوع می باشد. در صورت درخواست و صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، شرکت مکلف به ارائۀ اطلاعات کاربران به مراجع مذکور می باشد.
 • ۴-۶- چنانچه هر یک از کاربران آسان ورزش در زمان استفاده از خدمات آن با مشکلی مواجه شوند برابر شرایط فوق می توانند شکایت خود را از طریق سیستم پشتیبانی ۲۴ ساعته و واحد رسیدگی به شکایات آسان ورزش واقع در حساب کاربری خود مطرح و شرکت پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل مشکل و یا اختلافات بعمل خواهد آورد.
 • ۴-۷- جهت اطلاع بیشتر کاربران با نحوه و شرایط ارائۀ خدمات آسان ورزش و استفاده از نرم‌افزار‌ها همۀ اطلاعات مورد نیاز کاربران توسط آسان ورزش در نرم‌افزار قرار داده شده است و اشخاص می‌توانند با مراجعه به قسمت مذکور و مطالعۀ آنها کاملا با شرایط ذکر شده و خدمات آسان ورزش آشنا شوند. همچنین همکاران ما در سیستم پشتیبانی به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی هر گونه ابهام و سوال کاربران هستند. لازم به توضیح است که ارائه اطلاعات کاربری صرفاً از طریق وب سایت یا اپلیکیشن امکان پذیر است و به منظور حفظ امنیت اطلاعات کاربران و اصل محرمانگی ارائه اطلاعات کاربری به خود کاربر و اشخاص ثالث به صورت تلفنی و حضوری مقدور نیست.
 • ۴-۸- کاربران می‌پذیرند که آسان ورزش فقط پل ارتباطی و ارائه دهنده سیستمی جهت ایجاد درگاه ارتباطی میان کاربران بوده و هیچ گونه مسئولیتی در خصوص هر گونه خدمات ارائه یا دریافت شده توسط هر گروه از کاربران (نظیر کاربران کارشناس/ مربی/ متخصص ورزشی - کاربران گروه دوم) به سایر کاربران (نظیر کاربران ورزشکار - کاربران گروه اول و نیز کاربران عادی و نهادی) و یا بلعکس نداشته و نخواهد داشت.
 • ۴-۹- مسئولیت پشتبانی آسان ورزش طبق مفاد این شرایط، فقط در صورتی است که کاربر صرفاً از طریق وب سایت یا اپلیکیشن آسان ورزش درخواست خدمات از کارشناس ورزشی یا مربی را نموده و کارشناس نیز این درخواست را از طریق وب سایت یا اپلیکیشن آسان ورزش پذیرفته باشد. در صورتی که طرفین خارج از وب سایت یا اپلیکیشن آسان ورزش با یکدیگر بر انجام خدمات ورزشی توافق نمایند هیچ گونه مسئولیتی متوجه شرکت نخواهد بود.
 • ۴-۱۰- عضویت و استفاده از امکانات آسان ورزش در حالت عادی رایگان بوده و مشمول هزینه ای نخواهد بود. همچنین عضویت و استفاده از امکانات اولیه حساب کاربری برای کاربران متخصص ورزشی/مربیان/کارشناسان/ مراکز ورزشی نیز کاملا رایگان می باشد و صرفاً در صورتی که این دسته از کاربران بخواهد از امکان برقراری ارتباط با کاربران استفاده نمایند، می بایست فرآیند تکمیل اطلاعات هویتی و حرفه ای مشخص شده را طی نموده و سپس اشتراک دوره ای مورد نظر خود را مطابق تعرفه اعلام شده تهیه نمایند تا پس از ارسال مدارک و مستندات الزامی ابزار درگاه ارتباطی برای ایشان فعال شود. توجه نمایید که تهیه این اشتراک اجباری نبوده و فقط در صورت نیاز مذکور، کاربر می تواند به تشخیص خود اقدام به تهیه این مورد نماید.
  این هزینه اشتراک دوره ای جهت بررسی اطلاعات و مدارک تکمیلی ارسال شده توسط این دسته از کاربران بوده و نیز هزینه فعال سازی ابزار درگاه ارتباطی می باشد و شامل مورد دیگری نخواهد بود و آسان ورزش مسئولیت دیگری در خصوص ارائه خدمات جانبی در ازای این حق اشتراک نخواهد داشت. جهت مشاهده تعرفه اشراک دوره ای آسان ورزش، کاربران در هر زمان می توانند به صفحه تعرفه ها در سایت مراجعه نمایند.
 • ۴-۱۱- کلیه کاربران اعم از کارشناس/ مربی/ متخصص ورزشی می‌پذیرند که امکان استرداد هزینه‌ اشتراک دوره ای که وی به شرکت می‌پردازد چه قبل از تایید اطلاعات و مدارک کاربران توسط ناظر و چه پس از آن در طول دوره اشتراک وجود ندارد. بدیهی است از آنجایی که تهیه این اشتراک اجباری نبوده و کاربر می تواند فقط در صورت نیاز به فعال سازی ابزار درگاه ارتباطی و به تشخیص خود اقدام به تهیه این مورد نماید. کاربر مربی مجاز به عدم پذیرش هزینۀ اعلام شده از سوی شرکت می‌باشد، در صورت قبول، کاربر موظف است طبق دستورالعمل اعلامی ابتدا هزینه مربوطه فوق را طبق تعرفه پرداخت نموده و سپس در حساب کاربری فرآیند تکمیل اطلاعات کاربری خود را طی نماید. پس از آن اطلاعات و مدارک ارسالی توسط ناظر سیستم بررسی شده و در صورت تایید، ابزار درگاه ارتباطی جهت مشاهده پیام های کاربران ورزشکار فعال خواهد گردید. در صورتی که مدارک دارای نقص بوده و کاربر از رفع نقص اطلاعات ارسالی خود امتنا نماید، امکان استرداد وجه و فعال سازی درگاه ارتباطی وجود نخواهد داشت.

ماده ۵- مسئولیت کاربر(ان)

 • ۵-۱- مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه و مقررات جمهوری اسلامی ایران (از جمله قانون مجازات اسلامی و قانون مدنی) باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و شرکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال شخص متخلف نداشته و نخواهد داشت و شرکت می‌تواند ضمن غیر فعال کردن حساب کاربری شخص متخلف، از طریق مراجع ذیصلاح، اقدامات قانونی لازم را به منظور احقاق حقوق قانونی شرکت علیه نامبرده به عمل آورد.
 • ۵-۲- هر گونه اقدامی از سوی کاربر کارشناس، کاربر مربی و کاربر متخصص ورزشی (کاربران ارائه دهنده خدمات ورزشی – کاربران گروه دوم) و نیز کاربر مراکز ورزشی (کاربران نهادی) که منجر به ورود خسارت به شهرت، اعتبار و دارایی های شرکت شود، تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی خواهد شد. شرکت این حق را برای خود محفوظ می‌داند که حساب کاربر متخلف را مسدود کند و در صورت نیاز، علیه شخص یاد شده اقدام قانونی انجام دهد و کلیه خسارت و حقوق قانونی خود را مطالبه کند.
 • ۵-۳- مسئولیت رعایت همه قوانین و مقررات خدمات ورزشی بر عهده کاربران کارشناس یا کاربران مربی (گروه دوم) می باشد. کاربر کارشناس یا مربی متعهد می شود وفق مقررات و رعایت قوانین جاری کشور و ضوابط مراجع ذیصلاح با کاربران ورزشکار در آسان ورزش مذاکره و رفتار نمایند. هر گونه سوءاستفاده از آسان ورزش و تحمیل خسارت به آسان ورزش و شرکت (اعم از خسارت مادی و معنوی) مستقیماً بر عهده کاربر متخلف بوده و در صورت لزوم شرکت به قطع خدمات با نامبرده و پیگیری قانونی اقدام خواهد نمود و شخص متخلف مکلف به جبران خسارات وارده به شرکت نیز خواهد بود.
 • ۵-۴- کاربران می پذیرند که آسان ورزش فقط ارائه دهنده خدمات نرم افزاری و یک ابزار ارتباطی بوده که جهت ارتباط از طریق فضای مجازی میان مربیان و کارشناسان ورزشی و تربیت بدنی، اساتید و متخصصان ورزشی و تربیت بدنی، باشگاه ها، اماکن و مراکز ورزشی، فدراسیون ها، کنفدراسیون ها، فروشندگان و تولید کنندگان لوازم ورزشی و... با کاربران (اعم از کاربر عادی و ورزشکار) می باشد و آسان ورزش و شرکت هیچگونه مسئولیتی در قبال نوع خدمات و نحوه ارائه خدمات در سامانه به کاربران توسط اشخاص حقیقی و حقوقی فوق الذکر نخواهد داشت. آسان ورزش حساب کاربری یا همان دفتر کار (دفتر کار آنلاین) را در اختیار شما (کاربران) می گذارد و مسئولیتی در قبال مذاکرات و خدمات ورزشی، مشاوره ای و یا کارشناسی توسط کارشناسان/ مربیان/ متخصصان ورزشی به کاربران نداشته و نخواهد داشت و تمامی مسئولیت و عواقب بعدی به عهده ی دارنده حساب کاربری می باشد.
 • ۵-۵- قابل ذکر است که آسان ورزش صرفاً بر مبنای مدارک آپلود شده توسط خود کاربران در سامانه، حساب کاربری در اختیار ایشان (کارشناسان/ مربیان/ مختصصان ورزشی/ مراکز و اماکن ورزشی) قرار داده است. لیکن مسئولیت خدمات و فعالیت های انجام شده در حساب کاربری صرفاً به عهده شخص ثبت نام کننده و مالک آن حساب کاربری می باشد و این امر همواره برای آسان ورزش برقرار است که در صورت آپلود مدارک جعلی یا منقضی شده توسط کاربران، حساب کاربری وی را مسدود یا غیر فعال نموده و اطلاعات شخص ثبت نام کننده را در اختیار مراجع ذیصلاح قرار داده و النهایه بنابه تشخیص خود از طریق مراجع قانونی اقدام مقتضی صورت نماید.

ماده ۶- موارد فنی

 • ۶-۱- کاربران حق ندارند هیچگونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد (Source Code) نرم‌افزار های آسان ورزش شامل دیکامپایل(Decompile) ، مهندسی معکوس(Reverse Engineering) یا فعالیت های مشابه انجام دهند.
 • ۶-۲- کاربران مجاز نیستند با استفاده از روش‌های Framing یا Mirroring یا روش‌های دیگر نسخۀ دیگری از خدمات آسان ورزش را روی سرورهای دیگر ارائه کنند. همچنین کاربران مجاز نیستند در نرم‌ افزار آسان ورزش یا در روش ارائۀ خدمات تغییر یا اخلالی ایجاد کنند.
 • ۶-۳- کاربران حق ندارند نرم‌افزار یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری (Indexing)، مطالعه یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی روی خدمات اجرا کنند.
 • ۶-۴- کاربران حق ندارند هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیر متداول به هیچ بخش از سامانۀ آسان ورزش یا سامانه های مرتبط با آسان ورزش انجام دهند. در صورتی که کاربران از موارد یاد شده در بندهای این قسمت تخطی نمایند، کلیه مسئولیت های متصوره (اعم از جزائی و حقوقی) متوجه آنان خواهد شد.

ماده ۷- محتوای تولید شده توسط کاربران

 • ۷-۱- شرکت ممکن است در شرایطی به کاربران اجازه دهد که در وب سایت، نرم‌افزار موبایل و یا سایر بخش‌های این سامانه مبادرت به انتشار عکس، متن، فایل صوتی، فایل تصویری یا فایل‌های مشابه نمایند. مالکیت هر مطلب که به این شکل در خدمات ثبت شود (اعم از متن، عکس، فایل صوتی، فایل تصویری و …) همچنان متعلق به کاربران خواهد بود؛ اما با ثبت آن ها در خدمات‌ مرتبط به آسان ورزش، کاربران این حق را بدون بازگشت و بدون مطالبه هر وجهی، به آسان ورزش و شرکت می‌دهند که آن ها را در هر مکان و هر زمانی به صورت دیجیتال یا چاپی برای هر نوع کاربردی منتشر کند. همچنین آسان ورزش مجاز است حق انتشار این مطالب را به اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگر (رایگان یا در قبال وجه) منتقل کند. در صورت انتقال معوض، آسان ورزش هیچگونه وجه یا سهمی به کاربران نخواهد داد.
 • ۷-۲- محتوای به اشتراک گذاشته شده در درگاه های ارتباطی و بخش ارسال و دریافت پیام میان کاربران، توسط کاربران عضو آسان ورزش ارائه و مبادله می شوند و مسئولیت های ناشی از آن صرفاً بر عهده خود کاربران است. بدیهی است آسان ورزش مسئولیتی در این زمینه بر عهده نمی‌گیرد.

ماده ۸- قطع خدمات

در هر شرایطی و به هر دلیلی هرگاه شرکت (بنا به تشخیص خود) به این نتیجه برسد حضور یک کاربر بالقوه یا بالفعل، برای شرکت یا سایر کاربران تولید مشکل یا اختلال به هر شکلی می نماید، با صلاحدید و تشخیص خود حق حذف دسترسی کاربر مذکور به خدمات آسان ورزش را دارد. در این صورت، کاربر حق طرح هیچگونه ادعا و یا اعتراضی را در این خصوص نخواهد داشت.

ماده ۹- توافق از راه دور

 • ۹-۱- کاربران توافق می‌کنند جهت مبادلۀ آسان اطلاعات، همۀ تغییرات و الحاقیه های قوانین و مقررات حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، ارسال اخطاریه و ابلاغیه های مربوط به شرکت، از طریق سامانه آسان ورزش بعمل آید و کاربران ضمن پذیرش اطلاع از شرط و روند اجرایی آن موافقت خود را نسبت به اعمال شرط مذکور اعلام می نمایند.
 • ۹-۲- در همه شرایط، متن منتشر شده در این صفحه از وب سایت، به عنوان آخرین به روزرسانی قوانین محسوب شده و قابل استناد خواهد بود.
 • ۹-۳- مسئولیت حفظ و حراست از حساب کاربران برعهدۀ کاربر مذکور بوده و وی ضمن پذیرش این مسئولیت، همۀ داده پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده پیام‌های ارسال شده از ناحیۀ نامبرده غیر قابل استماع و مردود است.
 • ۹-۴- کاربران می‌پذیرند هر گونه رویه، اشکال، عبارات مبین تائید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام‌های صادره از طرف آسان ورزش به منزله امضا الکترونیکی و قبولی محسوب می‌شود و هر گونه ادعائی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.
 • ۹-۵- کاربران با عضویت در آسان ورزش قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سامانۀ رایانه‌ای و الکترونیکی اعلام می‌کنند.

ماده ۱۰- تصدیقات قراردادی

کاربران کارشناس/ مربی/ متخصص ورزشی – گروه دوم و کاربران مراکز و اماکن ورزشی در کمال صحت عقل و اراده اقرار می نماید واجد تمامی شرایط قانونی و قراردادی نسبت به استفاده از خدمات شرکت به منظور انجام موضوع قرارداد از جمله عدم سوء پیشینه، عدم اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکلی و همچنین عدم استعمال و مصرف آنها بوده و همچنین کاربران اقرار می نمایند کلیه اظهارات، اعلامات، تائیدیه‌ها و محتویات و مندرجات اسناد و مدارک ارائه شده و اطلاعات اعلامی به شرکت و هر آنچه که در آینده اعلام و ارائه می‌گردد منطبق با واقع و حقیقت می باشد. در صورتی که به هر دلیل اعم از اعلام مراجع و اشخاص خلاف اظهارات کاربران اعلام یا احراز گردد، شرکت محق می‌باشد ضمن غیر فعال نمودن دائمی کاربر خاطی و به جهت تخلف نامبرده از موارد فوق نسبت به پیگیری موضوع از مراجع ذیصلاح قضایی و کیفری اقدام نماید.

ماده ۱۱- سلب مسئولیت

ما در تلاش دائمی برای ارائۀ سرویسی دقیق و ایمن هستیم و امیدواریم بتوانیم با برطرف کردن نواقص، رضایت تمام کاربران را جلب کنیم اما جز مواردی که صراحتاً در این سند و اسناد مربوط به شرایط استفاده از آسان ورزش ذکر شده، هیچ‌گونه تعهدی نسبت به سرویس های ارائه شده نداریم.

تاریخ آخرین به روزرسانی : اول تیر ماه ۱۳۹۷